חייגו עכשיו וקבל מחיר הוגן וכסף מזומן ביד: 058-5900900

הורדת הרכב מהכביש – כיצד זה מתבצע?

חלקנו חשים קרבה רבה לרכב שלנו, ניתן להבין זאת, שכן כלי הרכב משרת אותנו במהלך היום והערב וברוב המקרים אנו מחזיקים בו למשך תקופה ארוכה ומספיקים לצבור עמו חוויות שונות. יחד עם זאת, גם את הרכב האהוב יש להחליף לאחר תקופה מסוימת, תקופה זו משתנה בהתאם לסוג הרכב, לתחזוקה שלו, לאופי הנהיגה של הנהג, לתאונות שהרכב עבר או לא עבר ולגורמים אחרים, אך אם הגיע זמנו של הרכב והוא כבר אינו יכול לשמש את בעליו ויש להוריד אותו מהכביש, אין מנוס וצריך להיפרד ממנו. השאלה הנשאלת בשלב זה היא: "כיצד מורידים את הרכב מהכביש?" במאמר זה נסביר בקצרה על תהליך הורדת רכב מהכביש.

תהליך הורדת רכב מהכביש – שלבים שיש לבצע כשהרכב כבר אינו בשימוש

להלן הסבר קצר על שלבי ההורדה של רכב מהכביש:

שלב ראשון:

חיפוש קונה רכבים לפירוק – עצם העובדה שכבר לא ניתן לנסוע עם הרכב אינה מעידה על כך  שיש לזרוק אותו, לפחות לא את כל חלקיו. גם בשלב זה – בו הרכב כבר אינו יכול לשמש את בעליו, ניתן להרוויח סכום מסוים עבור מכירתו לאדם שרוכש רכבים. אפשרות טובה במקרה זה היא לפנות אל חברה שמתמחה בפירוק רכבים. חברה שרוכשת רכבים שירדו מהכביש ומייעדת אותם לפירוק, תרכוש את הרכב ותפרק אותו, כך שיהיה ניתן לנצל את הרכיבים התקינים שבו כדי לתקן רכבים אחרים (בצורה זו ניתן גם להפחית את הפגיעה בסביבה). לאחר שעובד מהחברה לפירוק רכבים יבחן את הרכב ויעריך את מחירו, הוא ייתן למוכר הצעת מחיר.

שלב שני:

העברת בעלות – במקרים רגילים של מכירת רכב, על בעל הרכב להעביר את הבעלות לרוכש, אך  משום שהרכב מיועד לפירוק, אין סיבה להעביר את הבעלות, שכן הרכב לא עתיד להיות בשימוש. במקרים אלו, על בעל הרכב להציג מסמכים שמוכיחים כי הוא בעל הרכב ולמלא טופס ייעודי להורדת רכב מהכביש, את הטופס יש להעביר למשרד הרישוי.

שלב שלישי:

ביטול הרישיון של הרכב – אחרי שהתקבל אישור על הטופס הייעודי להורדת הרכב מהכביש, יספק משרד הרישוי רישיון כתום, רישיון זה הינו הוכחה לכך שהרכב אינו רשום יותר ברישומים של הרכבים הנעים על הכביש. יש לציין כי אין לנהוג ברכב אחרי שהוא ירד מהכביש והופק עבורו רישיון כתום.

מכירת רכב לפירוק מאפשרת לשני הצדדים להרוויח, שכן הצד המוכר, שאינו יכול להשתמש יותר ברכב מצליח למכור את רכבו ולקבל עבורו תשלום מסוים והצד שרוכש את הרכב יכול להשתמש בחלקיו. מרוויחה נוספת מהעסקה היא הסביבה, שכן הורדת הרכב הישן מהכביש מפחיתה את הזיהום הסביבתי, ובנוסף לכך, נעשה שימוש חוזר בחלקים השונים של הרכב.

אם אתם מעוניינים להוריד את הרכב שלכם מהכביש ולמכור אותו לחברה שמתמחה בפירוק רכבים וכן קונה מכוניות לברזל, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – איזי פירוק רכבים ולקבל מאיתנו שירות מקצועי ואמין.

נשמח לשמוע מכם, הישארו בקשר

לשירותך זמינים 24 שעות ביממה!
לקבלת הצעת מיידית חייגו אלינו
058-5900900 וקבלו מחיר ושירות ללא תחרות כולל גרירה.