חייגו עכשיו וקבל מחיר הוגן וכסף מזומן ביד: 058-5900900

אילו רכבים לא עומדים בקריטריונים של גריטה

תוכנית הגריטה שהכריזה עליה הממשלה לפני כמה שנים היא תוכנית מצוינת שמטרתה להוריד רכבים ישנים ולא תקינים מכבישי ישראל, לאור ההשלכות של הנסיעה ברכבים הללו. 

לאחרונה (נכון לתחילת שנת 2021) לאור בעיות תקציביות התוכנית הזו הושהתה וכרגע לא ברור מתי היא תתחדש ואם היא תתחדש, אם תהיה על פי הקריטריונים וההנחיות שהיו בעבר, או שיהיו שינויים כלשהם.

תהליך הגריטה מול משרד התחבורה 

בעל רכב שעומד בקריטריונים שקבע משרד התחבורה, אמור להגיע למשרד הרישוי עם המסמכים הנדרשים.

אם הרכב עומד בקריטריונים, במשרד התחבורה ינפיקו לבעליו רישיון זמני שתקף ליומיים. כך שלבעל הרכב יש יומיים לטפל בעניין זה ולהעביר את הרכב למגרש הגרוטאות שלנו, כדי שנבצע את הפעולות הנחוצות ונפרק אותו לחלוטין. 

משרד התחבורה מוודא שאכן תהליך הגריטה בוצע, אם בעל הרכב מדווח על כך באתר המקוון ואם בוצע פירוק של הרכב, הלקוח יקבל 3,000 ₪ תוך 45 יום לחשבון הבנק שלו. 

הקריטריונים לגריטת רכב 

רכבים שעומדים בקריטריונים הבאים, יכולים לבצע הליך גריטה על פי ההנחיות של משרד התחבורה:

  • רכב אשר יוצר משנת 1995 וגילו במינימום 20 שנה.
  • אגרת רישוי משולמת על פי תאריך הטסט שבצע. כך שמדובר ברכב בעל רישיון רכב תקף אשר יש לו רצף של שני הטסטים אחרונים ולא קיימת תקופה שבה הרכב לא עבר טסט במועד הנדרש ולכן נוצרה תקופה ללא טסט תקף
  • רכב שיוצר בתקופה זו יוצר בדרך שונה לחלוטין מייצור הרכבים היום ולכן הרכבים מהווים מפגע בטיחותי לאור הרעלים שהם פולטים כשהם בנסיעה וגם כשהם נייחים.
  • הרכבים הללו אינם בטיחותיים.
  • יש בהם ליקויים מכאניים שלא כדאי לתקן אותם, כיוון שהעלות גבוהה יותר מערכה של המכונית.

לאור מצבו המכאני הגרוע של הרכב, הוא אינו מסוגל לנסוע כלל ולכן רכב הגרר שלנו אוסף אותו מהחניון ומעביר אותו לצורך פירוק במגרש הגרוטאות.

כל רכב שעדיין לא מלאו לו 20 שנה ואינו עומד בקריטריונים, לא יוכל לבצע גריטה גם אם התוכנית של משרד התחבורה תחזור להתבצע במתכונת הקודמת.

פירוק רכבים 

אנו עוזרים לבעלי הרכבים ומסיעים את הרכבים הישנים הללו באמצעות רכב הגרר שלנו מהחניון למגרש הגרוטאות. את הרכבים הללו ובהתאם לשיטת העבודה שלנו, העובדים המיומנים מפרקים כל רכב לחלפים קטנים כדי לבדוק את מצבם המכאני. החלפים התקינים מועברים למכירה ללקוחות או לקמעונאים העוסקים בכך ואילו חלפים בעלי ליקויים נמכרים למחזור של מוצרי מתכת, פלסטיק וזכוכית. 

בעל הרכב מקבל מאתנו תשלום עבור כל החלפים שייעשה בהם שימוש עתידי, ביד ומייד.

אם נתקעתם עם רכב ישן ואין אפשרות לבצע גריטה, הדרך היחידה כדי לא להיקלע למצב קבלת קנסות היא להעביר אותו למגרש לצורך פירוק לגורמים.

נשמח לשמוע מכם, הישארו בקשר

לשירותך זמינים 24 שעות ביממה!
לקבלת הצעת מיידית חייגו אלינו
058-5900900 וקבלו מחיר ושירות ללא תחרות כולל גרירה.