חייגו עכשיו וקבל מחיר הוגן וכסף מזומן ביד: 058-5900900

איזה רכבים מתאים לגריטה?

במטרה לצמצם לאפס את קיומם של רכבים ישנים בחניונים ובצדי הדרכים לאור הנזק האקולוגי שהם גורמים, משרד התחבורה בנה תוכנית המפצה כספית בעלי רכבים מסוימים וזאת כדי לדרבן אותם להעביר את הרכבים הללו למגרשי הגרוטאות.

קבלת פיצוי מהמדינה 

סוגי הרכבים במסגרת תוכנית זו הם:

  • רכב מסוג M1 זהו רכב של הסעות שיש בו עד שמונה מקומות ישיבה ובנוסף לכך גם מושב לנהג, שמשקלו הוא מתחת ל-3.5 טון.
  • רכב שגילו הוא למעלה מ-20 שנה. 
  • כל רכב על פי הקריטריונים הללו שרישיון הרכב שלו תקף.
  • רכב שהוא נקי מחובות, עיקולים או שעבודים.

העברת הרכב למכון מורשה

בעל רכב שעומד בקריטריונים הללו ומשרד הרישוי מאשר לו לבצע תהליך גריטה, מעביר אותו למגרש הגרוטאות בנסיעה או באמצעות רכב הגרר שלנו. 

לאחר הליך הפירוק, משרד הרישוי מעביר את המענק שנקבע לחשבון הבנק של בעל הרכב.

איזה רכבים מתאים לגריטה?

גריטת מכוניות

רכבים ישנים אחרים שאינם עומדים בקריטריונים של משרד התחבורה אך אינם כשירים לנסיעה מועברים למגרש הגרוטאות שלנו לצרכי פירוק.

אם הרכבים עברו תאונת דרכים קשה, או עקב העובדה שיש בהם תקלה מכנית שלא כדאי לתקן לאור העלויות הגבוהות של התיקון שהן לפעמים גבוהות יותר מערך הרכב עצמו. במקרים הללו האופציה היחידה היא להעביר אותם למגרש שלנו בנסיעה איטית, או באמצעות רכב הגרר שלנו שמעביר רכבים ישנים מכל הסביבה למגרש שלנו.

מיון החלפים של הרכבים 

ברכבים הללו יש חלפים שהם תקינים אף על פי שהם ישנים או אפילו מדובר בחלפים שהותקנו בשנים האחרונות. החלפים הללו מתאימים להתקנה ברכבים אחרים בדגמים הללו ולכן אנו מרכזים אותם והם נמכרים לסוחרי חלפים אשר עוסקים במכירת חלפים משומשים שהם תקינים. לעיתים שווה גם לבצע תיקון קטן בחלפים מסוימים וכך הם יהיו טובים לצרכי מכירה ותפעול.

חלפים אחרים שאינם שמישים מועברים למחזור. אנו עובדים עם מפעלים שונים שעוסקים במחזור ומעבירים אליהם כמויות גדולות של חלפים. כל אחד מהמפעלים הללו מתמקצע בחומרים ייחודיים ובהתאם לכך אנו מנתבים את החומרים עבורם. פריטים העשויים ממתכת או מברזל שמועברים להתכה, פריטים מפלסטיק שמשנים להם את מצב הצבירה וזכוכיות. 

מכל החומרים שממוחזרים מייצרים פריטים חדשים כמו חפצי נוי, או כלי פלסטיק למטרות שונות.

תשלום לבעל הרכב 

עבור הפריטים המועברים למחזור והחלפים התקינים, בעל הרכב מקבל תשלום עבור הערך הכללי של כולם יחד. כאשר רכב יורד מהכביש לאור פירוק כל חלקיו, יש לדווח על כך למשרד הרישוי. אנו מסייעים ללקוח לבצע פעולה זו כדי שיהיה רישום מסודר וגם כדי שהלקוח יקבל החזר כספי עבור החודשים שבהם הרכב לא פעיל ולכן אינו אמור לשלם אגרה.

אם יש לכם רכב ישן, אנחנו נשמח לעזור לכם ולהעבירו לפירוק במגרש.

נשמח לשמוע מכם, הישארו בקשר

לשירותך זמינים 24 שעות ביממה!
לקבלת הצעת מיידית חייגו אלינו
058-5900900 וקבלו מחיר ושירות ללא תחרות כולל גרירה.