איזי קונה רכבים לפירוק https://www.easy-dismantling.co.il קונה רכבים לפירוק Sun, 06 Aug 2023 11:06:09 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.5.2 https://www.easy-dismantling.co.il/wp-content/uploads/2022/08/Fav-150x150.png איזי קונה רכבים לפירוק https://www.easy-dismantling.co.il 32 32 המדריך המלא למכירת רכב לפירוק https://www.easy-dismantling.co.il/the-complete-guide-to-selling-a-car-for-dismantling/ Sun, 31 Jan 2021 11:48:36 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=927 כמו כל דבר טוב, גם הרכבים מגיעים לסוף דרכם כאשר מבחינה מכאנית הם אינם מסוגלים לנסוע יותר. במצב הזה המוצא האחרון הוא לפרק את הרכב במגרש הגרוטאות שלנו וגם לקבל עבור החלפים כסף. מכירת רכב לפירוק  לתהליך זה יש כמה שלבים, אם הרכב מסוגל לנוע עד המגרש נוסעים אתו לאט ובזהירות. אך ברוב המקרים כאשר […]

The post המדריך המלא למכירת רכב לפירוק appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
כמו כל דבר טוב, גם הרכבים מגיעים לסוף דרכם כאשר מבחינה מכאנית הם אינם מסוגלים לנסוע יותר. במצב הזה המוצא האחרון הוא לפרק את הרכב במגרש הגרוטאות שלנו וגם לקבל עבור החלפים כסף.

מכירת רכב לפירוק 

לתהליך זה יש כמה שלבים, אם הרכב מסוגל לנוע עד המגרש נוסעים אתו לאט ובזהירות. אך ברוב המקרים כאשר מבצעים מכירת רכב לפירוק, הרכב מושבת ולכן הלקוחות משוחחים אתנו ורכב הגרר שלנו מוביל את הרכב הישן מהחניון שבו הוא ממוקם אל המגרש שלנו.

עם הגעת הרכב העובדים המנוסים שלנו מבצעים הליך של פירוק כל הרכב לחלקים, עד שהרכב כולו מפורק לחלוטין. כל אחד מהחלפים נבדק כדי לראות אם הוא תקין ויכול לסייע בעתיד לבעלים של רכב מדגם זהה. כל החלפים התקינים מועברים למחסן החלפים כדי למכור אותם ללקוחות או לקמעונאים העוסקים בתחום זה. 

חלפים שאינם תקינים מועברים למפעלי המחזור. המשאיות של המפעלים הללו מגיעות אחת לכמה ימים למגרש שלנו ואנו מעמיסים עליהן מוצרים העשויים מאלומיניום, מתכת וברזל כולל השלדה של המכונית. מפעלי מחזור אחרים מקבלים מאתנו חלקי זכוכית כמו זגוגיות של הרכבים ובנוסף לכך אנו מעבירים למחזור גם פריטים אשר עשויים מפלסטיק. 

כאשר מבצעים מכירת רכב לפירוק רוב החלפים מטופלים ומועברים למכירה, או למחזור ולכן בעל הרכב מקבל מאתנו תשלום ביד ובמזומן עבור החלפים הללו. 

המדריך המלא למכירת רכב לפירוק

הקנסות של המשרד להגנת הסביבה

הרכבים הישנים פולטים גזים ולכן מזהמים את הסביבה. הרעלנים הללו מסוכנים מאד לציבור ולכן הרשות המקומית מיישמת את הדרישות של המשרד הממשלתי ומתריעה בפני הנהגים שמשאירים את רכבם הישן בחניונים על כך שיש להעביר את הרכבים הללו למגרש המכוניות שלנו, כדי לבצע הליך של מכירת רכב לפירוק. מי שמקשיב לקריאה זו ומבצע את הפעולה הנדרשת, מקבל מאתנו תשלום עבור החלפים שלו.

אך מי שאינו פועל כך מתחיל לקבל קנסות בגובה משמעותי. נוצר מצב שבעל המכונית לא נוסע ברכב כיוון שהוא תקול ועלות התיקון שלו גבוהה מאד ולכן זה לא כדאי ובנוסף לכך, הוא צובר חובות לרשות המקומית מהקנסות הללו.

הקנסות הללו מדרבנים בסופו של דבר את בעל הרכב להעביר את הרכב הישן למגרש שלנו ולבצע את התהליך של מכירת רכב לפירוק על כל המשתמע מכך.

התנהלות מול משרד הרישוי 

במסגרת המעטפת של השירותים שאנו מעניקים ללקוחות שלנו, אנו מבצעים גם הליך דיווח למשרד הרישוי באופן מקוון. המטרה היא לידע את משרד התחבורה על כך שהרכב פורק ולכן לא ינוע יותר בכבישי ישראל. עקב פעולה זו יקבל בעל הרכב תשלום ממשרד הרישוי על החלק היחסי של אגרת הרכב שלא נוצלה במלואה.

אנו נשמח לסייע לך בפעולה של מכירת רכב לפירוק.

The post המדריך המלא למכירת רכב לפירוק appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
אילו רכבים לא עומדים בקריטריונים של גריטה https://www.easy-dismantling.co.il/which-vehicles-do-not-meet-the-criteria-of-scrapping/ Thu, 28 Jan 2021 11:50:05 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=932 תוכנית הגריטה שהכריזה עליה הממשלה לפני כמה שנים היא תוכנית מצוינת שמטרתה להוריד רכבים ישנים ולא תקינים מכבישי ישראל, לאור ההשלכות של הנסיעה ברכבים הללו.  לאחרונה (נכון לתחילת שנת 2021) לאור בעיות תקציביות התוכנית הזו הושהתה וכרגע לא ברור מתי היא תתחדש ואם היא תתחדש, אם תהיה על פי הקריטריונים וההנחיות שהיו בעבר, או שיהיו […]

The post אילו רכבים לא עומדים בקריטריונים של גריטה appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
תוכנית הגריטה שהכריזה עליה הממשלה לפני כמה שנים היא תוכנית מצוינת שמטרתה להוריד רכבים ישנים ולא תקינים מכבישי ישראל, לאור ההשלכות של הנסיעה ברכבים הללו. 

לאחרונה (נכון לתחילת שנת 2021) לאור בעיות תקציביות התוכנית הזו הושהתה וכרגע לא ברור מתי היא תתחדש ואם היא תתחדש, אם תהיה על פי הקריטריונים וההנחיות שהיו בעבר, או שיהיו שינויים כלשהם.

תהליך הגריטה מול משרד התחבורה 

בעל רכב שעומד בקריטריונים שקבע משרד התחבורה, אמור להגיע למשרד הרישוי עם המסמכים הנדרשים.

אם הרכב עומד בקריטריונים, במשרד התחבורה ינפיקו לבעליו רישיון זמני שתקף ליומיים. כך שלבעל הרכב יש יומיים לטפל בעניין זה ולהעביר את הרכב למגרש הגרוטאות שלנו, כדי שנבצע את הפעולות הנחוצות ונפרק אותו לחלוטין. 

משרד התחבורה מוודא שאכן תהליך הגריטה בוצע, אם בעל הרכב מדווח על כך באתר המקוון ואם בוצע פירוק של הרכב, הלקוח יקבל 3,000 ₪ תוך 45 יום לחשבון הבנק שלו. 

הקריטריונים לגריטת רכב 

רכבים שעומדים בקריטריונים הבאים, יכולים לבצע הליך גריטה על פי ההנחיות של משרד התחבורה:

  • רכב אשר יוצר משנת 1995 וגילו במינימום 20 שנה.
  • אגרת רישוי משולמת על פי תאריך הטסט שבצע. כך שמדובר ברכב בעל רישיון רכב תקף אשר יש לו רצף של שני הטסטים אחרונים ולא קיימת תקופה שבה הרכב לא עבר טסט במועד הנדרש ולכן נוצרה תקופה ללא טסט תקף
  • רכב שיוצר בתקופה זו יוצר בדרך שונה לחלוטין מייצור הרכבים היום ולכן הרכבים מהווים מפגע בטיחותי לאור הרעלים שהם פולטים כשהם בנסיעה וגם כשהם נייחים.
  • הרכבים הללו אינם בטיחותיים.
  • יש בהם ליקויים מכאניים שלא כדאי לתקן אותם, כיוון שהעלות גבוהה יותר מערכה של המכונית.

לאור מצבו המכאני הגרוע של הרכב, הוא אינו מסוגל לנסוע כלל ולכן רכב הגרר שלנו אוסף אותו מהחניון ומעביר אותו לצורך פירוק במגרש הגרוטאות.

כל רכב שעדיין לא מלאו לו 20 שנה ואינו עומד בקריטריונים, לא יוכל לבצע גריטה גם אם התוכנית של משרד התחבורה תחזור להתבצע במתכונת הקודמת.

פירוק רכבים 

אנו עוזרים לבעלי הרכבים ומסיעים את הרכבים הישנים הללו באמצעות רכב הגרר שלנו מהחניון למגרש הגרוטאות. את הרכבים הללו ובהתאם לשיטת העבודה שלנו, העובדים המיומנים מפרקים כל רכב לחלפים קטנים כדי לבדוק את מצבם המכאני. החלפים התקינים מועברים למכירה ללקוחות או לקמעונאים העוסקים בכך ואילו חלפים בעלי ליקויים נמכרים למחזור של מוצרי מתכת, פלסטיק וזכוכית. 

בעל הרכב מקבל מאתנו תשלום עבור כל החלפים שייעשה בהם שימוש עתידי, ביד ומייד.

אם נתקעתם עם רכב ישן ואין אפשרות לבצע גריטה, הדרך היחידה כדי לא להיקלע למצב קבלת קנסות היא להעביר אותו למגרש לצורך פירוק לגורמים.

The post אילו רכבים לא עומדים בקריטריונים של גריטה appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
גריטת רכב ישן שיצא מכלל שימוש – כל היתרונות https://www.easy-dismantling.co.il/scrapping-an-old-car-that-has-fallen-out-of-use-all-the-benefits/ Wed, 27 Jan 2021 11:54:35 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=935 הרכבים הישנים גורמים לעיתים לקשיים רבים לבעלי הרכבים. לא אחת הם נתקעים עם הרכבים במהלך הנסיעה והאחזקה שלהם הופכת ליקרה מאד. לכן אם הרכב עומד בקריטריונים של גריטת רכב ישן כדאי לבצע הליך זה. כרגע (נכון לתחילת שנת 2021 ) התוכנית הממשלתית הזו מוקפאת והיא אינה פעילה. ממתינים שמשרד התחבורה יאשר לפעול שוב על פי […]

The post גריטת רכב ישן שיצא מכלל שימוש – כל היתרונות appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
הרכבים הישנים גורמים לעיתים לקשיים רבים לבעלי הרכבים. לא אחת הם נתקעים עם הרכבים במהלך הנסיעה והאחזקה שלהם הופכת ליקרה מאד. לכן אם הרכב עומד בקריטריונים של גריטת רכב ישן כדאי לבצע הליך זה.

כרגע (נכון לתחילת שנת 2021 ) התוכנית הממשלתית הזו מוקפאת והיא אינה פעילה. ממתינים שמשרד התחבורה יאשר לפעול שוב על פי הקריטריונים שהם הכתיבו בעבר או על פי קריטריונים חדשים.

היתרונות של גריטת הרכבים הישנים 

רכב שאפשר לבצע לו גריטה באישור משרד התחבורה, מזכה את בעליו בפיצוי בסך 3,000 ₪. מעבר לכך בעל הרכב מקבל גם תשלום עבור ערך החלפים שקיימים ברכב ויש אפשרות למכור או למחזר אותם.

מעבר לכך העובדה שמבצעים גריטת רכב ישן שיצא מכלל שימוש, יש יתרונות  הרכב אינו בחניון ולכן לא מטילים עליו קנסות על החניה. הרכבים הללו יוצרים נזק מכיוון שהם תופסים מקום חנייה לאורך זמן וגרוע מכך, הם פולטים גזים רעילים, אשר מסוכנים לתושבי סביבת מגורים זו ולכל מי שעובר בחניון. 

נהגים שאינם מזיזים את הרכב לאורך זמן, מקבלים קנסות בסכומים גבוהים ולכן הדבר מעמיק את הבעיה שלהם. כאשר הם מחליטים לפרק את הרכב באופציה של גריטה הם פותרים לעצמם את כל הסיטואציות הללו כיוון שרכב הגרר שלנו מסיע את הרכב הישן למגרש הגרוטאות.

גריטת רכב ישן שיצא מכלל שימוש - כל היתרונות

פרוק הרכב לגורמים 

העובדים שלנו מסוגלים לפרק כל סוג של רכב לאור הידע הרב שלהם. ברכבים הישנים יש חלפים רבים שאינם תקינים ולכן הפתרון היחיד עבורם הוא להעבירם למחזור. מדובר בפריטים אשר עשויים ממתכת, פלסטיק וזכוכיות. בנוסף לכך יש חלפים תקינים שבעל הרכב רכש לא מזמן ולכן אפשר להעביר אותם למכירה.

שתי האופציות הללו שבהן החלפים מועברים למכירה או למחזור, מתורגמות לכסף ובעל הרכב מקבל ביד ובמזומן את הערך הכללי שלהם.

הודעות למשרד התחבורה 

לאחר גריטת רכב ישן, הנציגים שלנו מסייעים ללקוח להודיע on line   למשרד התחבורה על כך שהרכב עבר גריטה ופירוק או רק פירוק בהתאם למקרה. המידע החשוב הוא שהרכב כבר לא ינוע בכבישים וזהו מידע אקוטי שמשרד התחבורה חייב לקבל על כך עדכון כדי למנוע מעשי מרמה שבהם משתמשים במספר הרישוי של הרכב אף על פי שהוא פורק. 

בנוסף לכך יש ליידע את משרד התחבורה לגבי מועד הפרוק בפועל וזאת כדי שבעל הרכב יקבל החזר כספי, עבור החלק היחסי של אגרת הרכב שלא נוצלה כיוון שהרכב פורק. 

אם יש לכם רכב ישן והליך הגריטה פעיל, כדאי לבצע זאת ואם לא, מומלץ לפרק את הרכב במגרש שלנו.

אנו נסייע לכם בהעברת הרכב למגרש באמצעות הגרר שלנו, נפרק את הרכב לגורמים ונעביר לכם תשלום ביד ובמזומן.

The post גריטת רכב ישן שיצא מכלל שימוש – כל היתרונות appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
היכן מתבצעת גריטת רכב? https://www.easy-dismantling.co.il/where-is-a-car-scrapped/ Tue, 26 Jan 2021 16:00:36 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=940 גריטת רכבים היא צעד אותו מקדמים בהרבה מאוד מדינות ממגוון רב של סיבות. הרבה מאוד אנשים בעלי רכב ישן מתעניינים בצעד של גריטת רכב כאשר הוא כבר לא ראוי לנסיעה וישן מידי בכדי למכור אותו. כפי שציינו- את הליך הגריטה בדרך כלל מקדמות הממשלות של המדינות על ידי תמריץ ותשלום דמי גריטה לבעל הרכב הישן. […]

The post היכן מתבצעת גריטת רכב? appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
גריטת רכבים היא צעד אותו מקדמים בהרבה מאוד מדינות ממגוון רב של סיבות. הרבה מאוד אנשים בעלי רכב ישן מתעניינים בצעד של גריטת רכב כאשר הוא כבר לא ראוי לנסיעה וישן מידי בכדי למכור אותו. כפי שציינו- את הליך הגריטה בדרך כלל מקדמות הממשלות של המדינות על ידי תמריץ ותשלום דמי גריטה לבעל הרכב הישן. הוא זה ששולח את רכבו לגריטה וכל שעלינו לעשות הוא לבחון את הנושא אל מול משרדי הממשלה בדגש על המשרד לאיכות הסביבה או משרד התחבורה. אז מדוע הממשלה מקדמת תוכניות גריטת רכב? את כל הסיבות תמצאו במאמר הבא

איכות הסביבה 

רכבים ישנים בסופו של דבר מזהמים הרבה יותר מרכבים חדשים, שכן פליטת הגזים שלהם מתבססת על טכנולוגיות ישנות יותר. מה גם שכיום הרכבים גם צורכים פחות דלק וגם מזהמים פחות היות וחלקם כבר משלבים טכנולוגיה משולבת של דלק וחשמל. לכן, כצעד של שמירה על איכות הסביבה ועל כדור הארץ מקדמת הממשלה מידי פעם תוכניות לגריטה הרכבים הישנים, דבר שמעודד ירידה של אותם רכבים מהכביש תמורת מענק. מעבר לכך, רכבים ישנים שעומדים ללא תזוזה גם כן מזהמים את האוויר שכן הדלק שכלוא במיכל שלהם והשמנים מזהמים את האוויר

היכן מתבצעת גריטת רכב

בטיחות בדרכים

כמו בנושא של זיהום אוויר, גם בנושא של בטיחות בדרכים, הרכבים החדשים הרבה יותר בטוחים מאשר הרכבים החדשים בשוק. ישנן מערכות בטיחות רבות שלא ניתן למצוא באותם רכבים ישנים ולכן מבצעים כאלה גם נועדו להוריד רכבים ישנים ולא בטוחים מן הכביש. מעבר לכך, נחזור שוב לעניין של רכבים ישנים שעומדים כמו אבן שאין לב הופכין, הם מהווים מטרד סביבתי בהרבה מאוד מקומות שעלולים להפוך גם ללא בטיחותיים עבור הסביבה

הנעת הכלכלה

במקומות רבים, המענק אותו נותנת הממשלה בעבור גריטת רכב הוא בכדי להניע את שוק הרכבים. בעל הרכב ברוב המקרים מקבל סכום כסף נכבד אותו לא היה מקבל עבור הרכב אם היה מנסה למכור אותו שכן הוא אינו שווה יותר כפי שהיה שווה בעבר. בעל הרכב מקבל את סכום הכסף מהמדינה ועימו הוא ממן חלק מן העסקה של רכישת רכב חדש, או רכישת רכב יד שנייה בטוח וירוק יותר

אנחנו בחברת איזי פירוק רכבים, מתמחים בנושא של גריטת רכבים ורכישת רכבי יד שנייה לגריטה. אנו נגיע אליכם עד הבית בכדי לקחת את הרכב שלכם באמצעות גרר במידה והוא אינו נוסע למקום ייעודי בו מתבצעת גריטת הרכבים. גריטת רכב בדרך כלל מתבצעת במגרש ייעודי לכך בו מפרקים את כל החלקים שעלולים לזהם את הסביבה בצורה מבוקרת ולאחר מכן נלקח הברזל למקום נפרד אותו מוכרים הלאה לתעשיית הברזל תוך כדי דאגה למחזור הברזל ושמירה על איכות הסביבה במהלך כל התהליך.

The post היכן מתבצעת גריטת רכב? appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
מתי רכב נחשב למושבת? https://www.easy-dismantling.co.il/when-is-a-vehicle-considered-a-colony/ Mon, 25 Jan 2021 16:03:49 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=945 כמו שעבור מכשיר מכני או חשמלי מגיע היום שבו הוא מפסיק לעבוד בצורה ראויה, כך גם בעולם הרכבים- לכל רכב מגיע היום בו הוא שובק חיים. רבים מאיתנו מבלים עם הרכב במוסך יותר ויותר ככל שהגיל שלו עולה וכפועל יוצא גם מוציאים כספים רבים בשביל להחזיר אותו לחיים אחרי תקלות כאלה ואחרות. רכב אינו מיועד […]

The post מתי רכב נחשב למושבת? appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
כמו שעבור מכשיר מכני או חשמלי מגיע היום שבו הוא מפסיק לעבוד בצורה ראויה, כך גם בעולם הרכבים- לכל רכב מגיע היום בו הוא שובק חיים. רבים מאיתנו מבלים עם הרכב במוסך יותר ויותר ככל שהגיל שלו עולה וכפועל יוצא גם מוציאים כספים רבים בשביל להחזיר אותו לחיים אחרי תקלות כאלה ואחרות. רכב אינו מיועד להיות על הכביש לזמן בלתי מוגבל ואחרי מספר שנים בו הוא על הכביש יש להשבית אותו, כאשר הסיבות להשבתה יכולות להיות רבות ומגוונות. אתם שואלים אותנו בטח מתי רכב נחשב למושבת? אז הוא ייחשב למושבת כאשר הרשיון השנתי שלו לא חודש לאחר פקיעתו, הוא יכול להיחשב כמושבת כאשר אנו לא מעוניינים לתקן נזק שיעלה יותר מאשר העלות של רכב חדש או כאשר הוא טוטאל לוסט אחרי תאונה או פשוט לאחר שהחלטנו שהוא זקן מידי ועשה את שלו

מה נעשה עם רכב מושבת?

רכב שנמצא אצלנו בחניה ומושבת מזה זמן רב ושרשיון הרכב שלו פקע- בהחלט ניתן לשלוח אותו לגריטה. מה זה אומר כשאנו שולחים את הרכב שלנו לגריטה? זה אומר שאנו, קודם כל, מורידים אותו מהכביש בהליך מסודר, כאשר מה שאנו צריכים לדאוג לו הוא ביטול רשיון הרכב לפני שאנו משאירים אותו במגרש רכבים בו בחרנו לגרוט אותו. כל שעלינו לעשות הוא, קודם כל, למצוא מגרש רכבים שירצה לרכוש מאיתנו את הרכב ולסכם איתו מראש על מחיר שנקבל בעבור הרכב. חשוב מאוד להבהיר לבעל המגרש אם אנחנו מגיעים עם הרכב שלנו עד אליו, או לעדכן אותו האם עליו לשלוח גרר בכדי שיאסוף את הרכב, שכן במקרים רבים הרשיון של הרכב אינו בתוקף ולא ניתן לנסוע איתו. לאחר מכן, נלך עם בעל המגרש אל משרד הרישוי ושם נדאג לבטל את הרשיון של הרכב, כאשר אנו מעבירים את הבעלות על הרכב לבעל המגרש

מתי רכב נחשב למושבת?

מהו הליך גריטה?

אז אחרי שהבנו מתי רכב נחשב למושבת, נסביר בקצרה מהו הליך גריטה. הגריטה למעשה הוא תהליך המחזור של עולם הרכבים, כאשר במגרש המכוניות במסגרת הליך הגריטה מבוצע פירוק של כל הרכיבים המזהמים כמו המצבר, מיכלי השמן והדלק ולאחר מכן שולחים את כל חלקי הברזל למחזור. לאחר הליך המחזור, אותו ברזל נמכר לתעשיה ולאחר מכן נעשה בו שימוש לצרכים אחרים ובניית רכבים אחרים או כל שימוש אחר בו מעורב ברזל

אנחנו באיזי פירוק רכבים נותנים שירות מלא בעולם פירוק הרכבים והגריטה מא’ ועד ת’. אנו ניתן לכם הצעת מחיר כדאית והוגנת בעבור הרכב שלכם, כאשר הדבר תלוי במגוון משתנים כמו: גודל הרכב, שנת הייצור שלו, האם ניתן להשתמש בו לחלקי חילוף ועוד, תוך שמירה על שירות ברמה גבוה.

The post מתי רכב נחשב למושבת? appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
מענק גריטה- יש חיה כזו? https://www.easy-dismantling.co.il/scrap-grant-is-there-such-a-thing/ Sun, 24 Jan 2021 16:07:48 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=951 גריטת רכבים הוא נושא מאוד חשוב, כאשר אנו רוצים לקדם אג׳נדות הקשורות באיכות הסביבה ואפילו בבטיחות בדרכים. גריטה של רכב אומרת, למעשה, הורדתו מהכביש לצמיתות ומחזור כל חלקיו, כאשר בדרך כלל מי שמקדם את תוכניות הגריטה הן הממשלות שמצידן נותנות מענק גריטה לאלה המבקשים לגרוט את רכבם. מענק הגריטה למעשה משמש תמריץ לכל אותם אלה […]

The post מענק גריטה- יש חיה כזו? appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
גריטת רכבים הוא נושא מאוד חשוב, כאשר אנו רוצים לקדם אג׳נדות הקשורות באיכות הסביבה ואפילו בבטיחות בדרכים. גריטה של רכב אומרת, למעשה, הורדתו מהכביש לצמיתות ומחזור כל חלקיו, כאשר בדרך כלל מי שמקדם את תוכניות הגריטה הן הממשלות שמצידן נותנות מענק גריטה לאלה המבקשים לגרוט את רכבם.

מענק הגריטה למעשה משמש תמריץ לכל אותם אלה שחושבים אם כדאי להם או לא כדאי לגרוט את הרכב הישן. ברוב המקרים בהם אנו נתקלים ברכב שמגיע לתהליך של גריטה מדובר ברכבים ישנים מאוד, מזהמים מאוד שכבר שנים רבות אינם נוסעים על הכביש ושהרישיון שלהם ברוב המקרים כבר איננו בתוקף. כך, במקום שיעמוד בחניה או ברחוב כאבן שאין לה הופכין, אנו מוכרים את החלקים שלו למחזור, כאשר במסגרת תהליך הגריטה מפרקים את כל החלקים המסוכנים בו, כמו: מיכל הדלק ומיכלי השמן או הסוללה, ואת שאר הרכב מפרקים למחזור

מענק גריטה- יש חיה כזו?

מענק גריטה או תשלום בגין הרכב

בסופו של דבר, כאשר רכב ישן מגיע אל מגרש הרכבים בכדי לעבור תהליך גריטה, הבעלים של המגרש ימכור אותו הלאה אחרי התהליך לתעשייה בכדי שמהחומרים שלו ישתמשו לייצור דברים אחרים לאחר המחזור שלהם

מכירת החלקים למחזור מניבה כסף עבור בעל המגרש ולכן הוא בעצמו בדרך כלל יפצה את בעלי הרכב בסכום כזה או אחר על כך שהם מוכרים לו אותו לגריטה, כאשר סכום הכסף נגזר בדרך כלל מגודל האוטו וכמה ברזל יש לרכב לטובת המחזור. בעבר היו פרויקטים של המשרד לאיכות הסביבה ביחד עם משרד התחבורה והאוצר על גריטת רכבים, כאשר במסגרת אותם קמפיינים קיבלו בעלי הרכב הישן מענק גריטה.

המענק, למעשה, בדרך כלל יותר גבוה ממה שישלם לכם בעל המגרש והדבר מעודד, בסופו של דבר, את בעלי הרכב הישן לשלוח את הרכב לפירוק במגרש לפירוק רכבים שכן הוא מקבל סכום כסף גבוה יותר ממה שהיה מקבל מבעלי המגרש. הדבר למעשה טוב לכולם, כאשר הממשלה משיגה את מטרותיה בהיבט של שמירה על איכות הסביבה, שמירה על הבטיחות בדרכים ויתר על כן גם מניעה את הכלכלה שכן ברוב המקרים אותו בעל רכב ישתמש בסכום בכדי לקנות רכב אחר

כיצד נבחר מגרש לגריטה רכבים?

חשוב מאוד לבחור מגרש לגריטה רכבים על פי מספר פרמטרים, כאשר, קודם כל, עלינו לבחון היכן נקבל תמורה הוגנת עבור הרכב שלנו בהיעדר קמפיין שניתן מענק גריטה. לאחר מכן, נבחן אם בעלי המגרש עוקב אחרי הפרוצדורות של העברה בעלות מסודרת במסגרתה יבוטל הרשיון של הרכב אותו אנו מבקשים לגרוט. בסופו של דבר, לבדוק את השירות והיחס האישי אותו אנו מקבלים מבעלי המגרש

אנחנו באיזי פירוק רכבים מבטיחים כי נעשה הכל כדי שתעברו תהליך קל וידידותי עם יחס אישי ומכבד, עבורכם ועבור הרכב.

The post מענק גריטה- יש חיה כזו? appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
העברת רכב לפירוק – על טפסים ובירוקרטיה https://www.easy-dismantling.co.il/transferring-a-car-for-dismantling-on-forms-and-bureaucracy/ Thu, 21 Jan 2021 16:58:22 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=957 אין ספק כי לכל רכב מגיע השלב בו יש לגרוט אותו במקום להמשיך להשתמש בו או במקום שיחנה בחניה שלנו כאבן שאין לה הופכין. העברת רכב לפירוק היא חיונית היות ורכבים מיושנים בראש ובראשונה מזהמים את הסביבה הרבה יותר מרכבים חדשים. הרכבים הישנים פולטים זיהום אוויר בדרגות גבוהות יותר מהחדשים, בעיקר עקב טכנולוגיות מיושנות יותר, […]

The post העברת רכב לפירוק – על טפסים ובירוקרטיה appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
אין ספק כי לכל רכב מגיע השלב בו יש לגרוט אותו במקום להמשיך להשתמש בו או במקום שיחנה בחניה שלנו כאבן שאין לה הופכין. העברת רכב לפירוק היא חיונית היות ורכבים מיושנים בראש ובראשונה מזהמים את הסביבה הרבה יותר מרכבים חדשים. הרכבים הישנים פולטים זיהום אוויר בדרגות גבוהות יותר מהחדשים, בעיקר עקב טכנולוגיות מיושנות יותר, כאשר מעבר לכך, כיום הרבה מאוד רכבים חדשים משתמשים בשילוב של רכב חשמלי ודלק ולכן לאור העובדה שרוב הרכבים החדשים היום הם היברידיים, אנו עדים לרכבים שכמעט וכלל לא מזהמים וכמובן שקטים הרבה יותר.

בנוסף, רכב שעומד בחניה כמה שנים הופך למטרד סביבתי ואף למפגע בטיחותי, שכן מעבר לעובדה שהוא מעלה חלודה או אבק וניתן להיפצע ממנו, הוא גם משחרר אדי דלק ושמן שכלואים במיכלים שלו ועלול לזהם את האוויר

על מה יש לשים דגש בהעברת רכב לפירוק?

כאשר אנו מוכרים את הרכב הישן שלנו למגרש רכבים לפירוק למטרות גריטה, אין יותר מידי בירוקרטיה הקשורה בכך אך יש מספר דברים שעלינו לעשות. הדבר הכי חשוב שעלינו לעשות למעשה הוא לייצור קשר עם משרד התחבורה ולבטל את הרשיון של הרכב אותו אנו גורטים. כל מה שעלינו לעשות הוא להגיע אל משרד הרישוי הקרוב ביותר ולהודיע על ביטול הרשיון של הרכב ורישומו על השם של בעלי המגרש. ניתן לעשות את התהליך באמצעות מיופה כח אך יש להצטייד בכל הניירת הדרושה לכך, כמו, למשל, תעודת זהות של בעל הרכב ואישור של ייפוי כח בכדי לבצע את התהליך

העברת רכב לפירוק - על טפסים ובירוקרטיה

מה עלינו לעשות כאשר אנו רוצים להעביר את הרכב שלנו לפירוק?

אז כאשר אנו רוצים לבצע העברת רכב לפירוק מה שעלינו לעשות הוא להתקשר למגרש לפירוק רכבים ומכאן עומדות לנגד עינינו שתי אופציות. האופציה הראשונה היא כאשר ניתן לנסוע עם הרכב אז ניסע עימו למגרש הרכבים ושם נתחיל את התהליך של גריטת הרכב וביטול הרשיון שלו עם בעל המגרש. במידה והרכב לא נוסע, האפשרות שעומדת לנגד עינינו היא שבעל המגרש לגריטה רכבים או איש מטעמו יגיע עם גרר אל המקום בו חונה הרכב שלכם שכבר לא יכול לנסוע

למעשה, שם יעלו אותו על הגרר ויקחו אותו אל המגרש לפירוק רכבים. במקרה והרכב לא יכול לזוז ועולה על גרר אל המגרש, יש לבצע את התהליך של ביטול הרשיון כשאנחנו מוסרים אותו לגרר או לנסוע עם הגרר אל המגרש ושם לבצע את כל הטפסים והבירוקרטיה

אנחנו, בחברת איזי פירוק רכבים, מבטיחים לכם כי נלווה אתכם בצורה הכי מקצועית שאפשר לאורך התהליך של גריטת הרכב, כולל דאגה משותפת לכל המסמכים אותם צריך וכמובן שנדאג לפצות אתכם בהתאם לשווי של הרכב

 

The post העברת רכב לפירוק – על טפסים ובירוקרטיה appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
קונה רכבים לברזל בחולון https://www.easy-dismantling.co.il/buys-vehicles-for-iron-in-holon/ Thu, 24 Dec 2020 12:53:06 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=891 כאשר אנחנו מבצעים הליך של פירוק רכבים ישנים, יש בהם הרבה מאד ברזל. הן בשלדה והן בכל החלפים הקיימים בתוך הרכב. כדי לנצל את הברזל מעבירים אותו למחזור.  בדרך זו מקטינים באופן משמעותי את כמות הפסולת שמזהמת את האוויר ואת הקרקע ועלולה ליצור השפעות על מי התהום. מחזור במקום אשפה  כל המוצרים אשר עשויים מברזל […]

The post קונה רכבים לברזל בחולון appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
כאשר אנחנו מבצעים הליך של פירוק רכבים ישנים, יש בהם הרבה מאד ברזל. הן בשלדה והן בכל החלפים הקיימים בתוך הרכב. כדי לנצל את הברזל מעבירים אותו למחזור. 

בדרך זו מקטינים באופן משמעותי את כמות הפסולת שמזהמת את האוויר ואת הקרקע ועלולה ליצור השפעות על מי התהום.

מחזור במקום אשפה 

כל המוצרים אשר עשויים מברזל או ממתכת מועברים למפעל מחזור ייעודי. שם מחממים את הברזל לטמפרטורות גבוהות מאד ומתיכים אותו. מצב הצבירה של הברזל משתנה והוא הופך לנוזלי וכך אפשר לייצר ממנו פריטים אחרים כמו חומרי בנייה, חפצי נוי ועוד. 

גם חלקי פלסטיק מועברים למחזור, כך גם זכוכיות ומראות מהרכב הישן. אפילו לצמיגים מוצאים שימוש בתעשיית תשתיות הכבישים ובהקמה של גני משחקים לילדים בגנים ובפארקים.

פירוק חלפים תקינים מהרכב הישן 

כל החלפים התקינים שקיימים ברכב הישן אשר חלקם הותקנו לא מכבר אפשר למכור למי שיש לו רכב בדגם זהה או דומה אשר החלפים מתאימים לו וככה הוא יחסוך כסף כאשר יזדקק להחליף חלק מסוים ברכבו הישן. הפערים הכספיים הם משמעותיים ולכן חשוב להעביר למכירת יד שניה כל מה שאפשר. 

קבלת תשלום מידי 

בעל הרכב ממתין במגרש עד שהעובדים המיומנים שלנו יקבעו את כמות החלפים שהועברו למחזור ואלו שהועברו למכירה והוא מקבל במקום את מלוא התשלום במזומן.

להשלמת הנושא הבירוקרטי, אנו מסייעים גם לבצע דיווח מקוון למשרד התחבורה על כך שהרכב פורק ולא ינוע יותר בכבישי ישראל. כמו כן מיידעים את משרד הרישוי מהם פרטי חשבון הבנק של בעל הרכב וזאת כדי שיקבל החזר יחסי עבור אגרת הרישוי, כיוון שהרכב נסע רק כמה חודשים ולא לאורך כל השנה. 

זיהום האוויר מהרכבים הישנים 

הרכבים הישנים יוצרים כמות גדולה מאד של אוויר מזוהם לאור המרכיבים הישנים שלהם כמו ברזל ופלסטיק. המגמה היא למנוע את האוויר המזוהם שיוצר השלכות על הציבור ועלול לפגוע בדרכי הנשימה שלהם. עקב כך העיריות מבקשות מהנהגים לפנות את כל הרכבים הישנים ולהעביר אותם למגרש הגרוטאות. מי שלא נענה לדרישה זו מקבל קנסות בסכומים כבדים ולכן בדרך כלל לאחר מכן הוא כבר מעביר את הרכב למגרש, באמצעות רכב הגרר שלנו שמגיע לכל נקודה ואוסף את הרכב.

קונים רכבים לברזל

צמצום כלי הרכב הישנים בדרכים 

המגמה של המשרד להגנת הסביבה ושל משרד התחבורה היא לצמצם את הימצאותם של רכבים ישנים ומזהמים בדרכים. לכן היה בעבר הליך של גריטה שבו רכבים שגילם מעל 20 שנה הורדו מהכביש תמורת 3,000 ₪. בשלב זה ההליך כבר אינו קורה בפועל.

אם יש ברשותך רכב ישן ואינך יודע כיצד לבצע את הליך הפירוק שלו, דבר אתנו ונעביר לך הנחיות וגם נאסוף את הרכב באמצעות גרר. 

The post קונה רכבים לברזל בחולון appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
קונה רכבים לברזל בהרצליה https://www.easy-dismantling.co.il/buys-vehicles-for-iron-in-herzliya/ Wed, 23 Dec 2020 12:43:23 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=887 בכל רכב יש חלקים רבים מברזל וממתכת. לאור המגמה של השמירה על איכות הסביבה, אנחנו רוכשים רכבים ישנים, מפרקים את חלקי הברזל ומעבירים אותם למחזור.  בדרך זאת מתיכים את הברזל והמתכות ומכינים מהם מוצרים חדשים לחלוטין בתחומי תעשייה רבים.  המטרה של מחזור ברזל  הברזל הוא חומר יקר ולכן חבל להשליך אותו. באמצעות המחזור אפשר להתיך […]

The post קונה רכבים לברזל בהרצליה appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
בכל רכב יש חלקים רבים מברזל וממתכת. לאור המגמה של השמירה על איכות הסביבה, אנחנו רוכשים רכבים ישנים, מפרקים את חלקי הברזל ומעבירים אותם למחזור. 

בדרך זאת מתיכים את הברזל והמתכות ומכינים מהם מוצרים חדשים לחלוטין בתחומי תעשייה רבים. 

המטרה של מחזור ברזל 

הברזל הוא חומר יקר ולכן חבל להשליך אותו. באמצעות המחזור אפשר להתיך אותו וליצור ממנו כלים חדשים לחלוטין עבור תעשיית הבנייה, ייצור חפצי נוי ועוד. 

פירוק רכבים 

פירוק הרכבים אינו כולל רק חלקי ברזל, גם חלקי פלסטיק שאינם תקינים מועברים למחזור, כך גם הזכוכיות למפעל מחזור אחר והצמיגים לטובת תעשיית גני השעשועים.

בדרך זו ממיינים את החלפים מצד אחד למפעלי מחזור, מצד שני את כל החלפים התקינים מעבירים למטרות מכירה, כדי להוזיל עלויות של מכירת החלפים עבור בעלי הרכבים הישנים שעוד מחזיקים אותם.

קבלת כסף ביד ומיד 

היתרון הגדול של אופציית פירוק הרכבים היא שבעל הרכב ממתין לתום הפירוק ולתחשיב העלויות של החלפים שיימכרו ושל אלו שימוחזרו ובהתאם לכך הוא מקבל כסף מזומן על המקום. גם אם אין מדובר בסכומים גבוהים, בדרך זו הוא מוציא את המיטב ממכירת הרכב לפירוק.

פעילות מול משרד ברישוי 

העובדים שלנו מסייעים ללקוח לבצע שתי פעולות לאחר פירוק הרכב:

  • דיווח מקוון למשרד הפנים על כך שהרכב פורק ולא ייסע יותר בכבישי ישראל.
  • לאור פירוק הרכב, מעבירים למשרד הרישוי את פרטי חשבון הבנק של בעל הרכב והוא מקבל ממשרש הרישוי החזר של חלק מהאגרה השנתית ששולמה עבור 12 חודשים, אך בפועל השימוש היה של כמה חודשים בלבד. 

פעולות של המשרד להגנת הסביבה 

נושא זיהום האוויר מטופל ביד קשה על ידי המשרד להגנת הסביבה. המכוניות הישנות פולטות הרבה רעלים גם כשהן חונות ולכן המגמה היא לדרבן את בעלי הרכבים להעבירם לפירוק מהר ככל האפשר. הם מקבלים התרעה של פרק זמן להזזת הרכב ואם הם לא פועלים כנדרש, הם מתחילים לקבל קנסות בסכומים כבדים ובסופו של דבר מבינים שאין להם ברירה, אלא להעביר את הרכב באמצעות רכב הגרר שלנו למגרש למטרת פירוק.

קונה רכבים לברזל בהרצליה

בטיחות הנסיעה ברכבים הישנים 

יש רכבים ישנים שאינם בטוחים לנסיעה כלל, כיוון שיוצרו לפני שנים רבות והוראות הבטיחות היו שונות או לא היו קיימות כלל וכך גם התקנים. אם הרכב אינו שמיש, עדיף לפרק אותו ולא לנסות לתקן אותו כדי לנסוע בו עם המשפחה, דבר שיוצר סכנה בטיחותית עבור כולם. בעלי הרכבים שהבינו את זה, העבירו תוך פרק זמן קצר את הרכב לטיפולם של העובדים המקצועיים שלנו במגרש.

קשה לכם להיפרד מהרכב הישן? בשביל זה אנחנו כאן כדי לסייע לכם ולבצע את כל התהליך עד פירוק כל חלקי הרכב.

The post קונה רכבים לברזל בהרצליה appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
רכבים לגריטה בפתח תקווה https://www.easy-dismantling.co.il/scrap-vehicles-in-petah-tikva/ Tue, 22 Dec 2020 12:38:06 +0000 https://www.easy-dismantling.co.il/?p=882 גריטה הוא תהליך של פירוק רכבים אשר הוכרזו על ידי חברת הביטוח כרכב טוטאל לוסט, או של רכבים ישנים שאינם מסוגלים לנוע בכבישים עקב מצבם הרעוע. פרידה מהמכונית אחרי שנים רבות  המכונית הופכת לחלק מחיי היום יום ולכן כאשר הרכב הישן מגיע לסוף דרכו, זהו יום עצוב ובעלי הרכב מתקשים להיפרד ממנו. אך עם זאת […]

The post רכבים לגריטה בפתח תקווה appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>
גריטה הוא תהליך של פירוק רכבים אשר הוכרזו על ידי חברת הביטוח כרכב טוטאל לוסט, או של רכבים ישנים שאינם מסוגלים לנוע בכבישים עקב מצבם הרעוע.

פרידה מהמכונית אחרי שנים רבות 

המכונית הופכת לחלק מחיי היום יום ולכן כאשר הרכב הישן מגיע לסוף דרכו, זהו יום עצוב ובעלי הרכב מתקשים להיפרד ממנו. אך עם זאת יש להכיר במציאות ולהבין שאין ברירה אלא לפרק את הרכב ולטפל בכל החלקים כדי שאפשר יהיה להוריד את הרכב מהכביש וליידע את משרד התחבורה.

תקלות ברכבים ישנים 

להבדיל מרכבים חדשים, כל תקלה של רכב ישן היא משמעותית מאד וכרוכה בתשלום גבוה. מבחינה כלכלית ההשקעה הזו אינה כדאית כיוון שהעלות של שעות העבודה ושל חלקי החילוף החדשים, היא יקרה הרבה יותר משווי הרכב. כיוון שמדובר ברכב מאד ישן נדרשות שעות עבודה רבות וחלפים ייחודיים שכבר לא מיוצרים כעת ולכן עלותם גבוהה.

לאור כל העלויות מבין בעל הרכב שאין ברירה אלא להיפטר מהרכב ולכן מעביר אותו לפירוק במגרש המכוניות הישנות שלנו או לחלופין רכב הגרר שלנו מבצע את המשימה וגורר אותו לביצוע הפירוק.

השמירה על איכות הסביבה 

בשנים האחרונות המודעות להגנת הסביבה צמחה ועלתה. בבדיקות שנערכו הסתבר שהרכבים הישנים פולטים רעלנים כשהם נעים בכבישים וגם כשהם חונים בחניון. לכן קיימת עדיפות עליונה לפינוי הרכבים הללו מצדי הדרכים ומהחניונים בכל הארץ. הרשויות אוכפות את הנהלים הללו ומבקשות מבעלי הרכבים לפנות את הרכבים ולהעבירם למגרשי הגרוטאות. מי שאינו נענה לקריאה זו מסתכן בכך שיקבל קנסות בסכומים גבוהים שמצטברים מעת לעת לסכומים מאד גבוהים. 

בטיחות ברכבים ישנים 

חלק מהרכבים הישנים אינם בטיחותיים כיוון שהם יוצרו לפני שנקבעו התקנות הכוללות נושאים כמו חגורות בטיחות ואמצעי עזר אחרים הקיימים בתוך הרכב. זו סיבה נוספת שבגללה כאשר מדובר ברכב ישן שאינו שמיש, עדיף להיפטר ממנו ולהעבירו למגרש שלנו לצורך פירוק. 

פירוק רכבים כולל השלדה 

המתודולוגיה של איכות הסביבה היא לצמצם ככל האפשר את האשפה ולבצע פעילויות של מחזור בסוגים שונים של חלפים. לכן חלק גדול מהחלקים ברכב שכבר אינם תקינים מועברים למחזור. השלדה וחלקי הברזל והמתכת מועברים להתכה במפעלי מחזור ייעודיים. חלקי הפלסטיק למפעלים אחרים ופריטי הזכוכיות למפעל מחזור אחר. כך נותרים כל החלפים התקינים בלבד והם מועברים למכירה. בדרך זו בעלי רכבים אחרים יכולים להפחית את העלויות שלהם עבור תיקון הרכבים, כיוון שהמחיר של החלפים יהיה זול הרבה יותר.

רכבים לגריטה בפתח תקווה

דיווח למשרד הרישוי 

הנציגים שלנו מדווחים למשרד הרישוי על התאריך בו בוצע פירוק לרכב הספציפי, כך שהוא לא ינוע בכבישים. 

גם אתם מתלבטים לגבי רכב מסוים אם לפרק ומתי? דברו אתנו ונשמח לעזור לכם לפתור את הבעיה במהירות וביעילות.

The post רכבים לגריטה בפתח תקווה appeared first on איזי קונה רכבים לפירוק.

]]>